پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
جمعه 24 تير در گالري آبان شیراز؛

نمایشگاه عکس‌ «پارامونت» افتتاح می‌شود

مجید بازایی تازه‌ترین عکس‌های خود را در قالب نمایشگاهی با نام «پارامونت» در معرض نگاه علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

تیتر فرهنگی: نمایشگاه عکس‌ مجید بازایی، عکاس شیرازی، با عنوان «پارامونت» همراه با رونمایی از اولین کتاب آثار عکس این هنرمند با نام « ایران کوچک من، شیراز» ساعت ۱۸ جمعه ۲۴ تیر ۱۴۰۱ در گالری آبان شیراز افتتاح می شود.

۱۴ قطعه عکس این نمایشگاه و ۵۰ عکس منتشر شده در کتاب « ایران کوچک من، شیراز»، همگی در ژانر عکاسی خیابانی هستند که برای اولین بار از این هنرمند به نمایش گذاشته می‌شوند.

مجید بازایی، سال‌هاست در زمینه‌ی عکاسی خیابانی فعالیت دارد و در چندین نمایشگاه گروهی عکس در کشورهای ایتالیا، اسکاتلند و یونان هم حضور بارزی داشته است. بازایی در سال ۱۳۹۸ به همراه چند عکاس دیگر، نمایشگاه گروهی «لحظه‌ی نامیرا» را در شیراز برگزار کردند که با استقبال ویژه دوستدارن هنر روبرو شد.

مجید بازایی در مقدمه کتاب «ایران کوچک من، شیراز» آورده است:

«شیراز، یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که آن را بیشتر به باغ‌ها و مکان‌های دیدنی‌اش می‌شناسند اما شهر شیراز جدا از تاریخچه اش، قابل واکاوی است. شیراز معاصر را دیگر نمی توان تنها از مکان های گردشگری‌اش شناخت و نیاز بیشتری به بررسی ساکنان امروزی آن دارد. کمبود چنین کتاب های عکسی مرتبط با روزگار کنونی شهر و مردمان شیراز، مرا بر آن داشت، تا از زاویه دید خود، مجموعه پیش رو را ارایه دهم و با شما به اشتراک بگذارم.»

مجید بازایی برای تهیه این کتاب با چندین عکاس شناخته شده مکاتبه داشته و نظرات آن‌ها را جویا شده است که بخشی از نظرات در ابتدای کتاب آمد است. نظر مایکل مکیل وینی، برنده لنز کالچر ۲۰۲۱ در بخش مجموعه عکس، ریچارد بِیکر، برنده ورلد پرس ۱۹۹۴ و چندین عکاس دیگر ازجمله این نظرها است.

مایکل مک وینی پس از مشاهده‌ی آثار مجید بازایی گفته است: «از تو ممنونم که این تصاویر را از شهر زیبایت شیراز نشانم دادی. گشت و گذار هدفمندت، حس و حال واقعی شهری که در آن عکاسی می‌کنی را به من منتقل کرد. واضح است در باب چینش و ویرایش عکس‌هایت تـأمل کرده‌ای و این تلاش، راه را برای بیننده هموار کرده است. با قرار دادن چهره‌ی شَهرت در مرکز این مجموعه، درکِ بهتری را از بافت آن شهر برای مخاطب فراهم کرده‌ای.»

قابل توجه است، علاقمندان به بازدید از این نمایشگاه عکس می توانند هر روز تا پنجشنبه ۳۰ تیر صبح ها از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به گالری آبان واقع در شیراز، خیابان عفیف آباد، حدفاصل کوچه ۱۸ و ۲۰ مراجعه کنند.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.