پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
جلال ذکایی در گفت‌وگو با تیتر فرهنگی:

جای خالی یک صدای واحد در صنعت چاپ

نایب‌رئیس اتحادیه لیتوگرافان گفت: دغدغه‌های زیادی در صنعت چاپ وجود دارد اما جای خالی یک صدای واحد در این صنف سبب شده دولت نداند با کی طرف است و حرف واحد چیست.

نایب‌رئیس اتحادیه لیتوگرافان در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر فرهنگی عنوان کرد: دغدغه‌های این صنعت متفاوت است و هر فعالی همچون چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان از زاویه دید خود به آن می‌نگرند.

جلال ذکایی افزود: البته که برخی مشکلات مانند ماشین‌آلات فرسوده چاپ، نبود تسهیلات، عدم بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی و ظلم مالیاتی مشترک است.

وی گفت: به نظرم یکی از مهمترین موضوعی که امروز صنعت چاپ با آن دست به گریبان است، چندپارگی است. در واقع وجود تشکل‌های مختلف و اتحادیه‌های گوناگون موجب چندصدایی در این صنف شده است.

نایب‌رئیس اتحادیه لیتوگرافان افزود: در مجموع این تشکل‌ها صدا واحدی وجود ندارد که دولت بفهمد با کی طرف است و حرف واحد طرف مقابل چیست.

ذکایی در پاسخ به این سوال که «راه حل این مسئله را در چه موضوعی می‌دانید؟» گفت: این مشکل با یک‌پارچه شدن اتحادیه‌ها می‌تواند برطرف شود که طی آن هم‌افزایی و تشریک مساعی ایجاد شود. به نظرم اتحادیه‌ها در یک جمع بندی می‌توانند به یک‌پارچگی برسند و به این واسطه، بخشی از مسائلشان را حل کنند.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.