پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

«کافه کلمات» به علی باباچاهی رسید

سلسله نشست‌های «کافه کلمات» بعد از چهره‌هایی چون علی‌اشرف درویشیان، هوشنگ چالنگی، جواد مجابی و… در شانزدهمین برنامه به علی باباچاهی رسید

شانزدهمین نشست از سری نشست‌های فرهنگی-ادبی «کافه کلمات» به دیدار با علی باباچاهی، شاعر سرشناس و تاثیرگذار کشورمان اختصاص خواهد یافت.

سخنرانی و شعرخوانی شاعر و همچنین اکران فیلم مستند «من، نه منم!؛ پرتره علی باباچاهی» که به همت علی قنبری ساخته شده، بخش‌هایی از این مراسم را به خود اختصاص خواهد دارد.

هادی خوانساری، شاعر و بنیانگذار سلسله‌نشست‌های کافه کلمات، اجرا و مدیرت نشست را عهده‌دار خواهد بود و هرمز علیپور، شاعر پیشکسوت و علی قنبری نیز از سخنران‌های آن خواهند بود.

سلسله‌نشست‌های کافه کلمات از سال ۹۱ آغاز شده و تا کنون نشست‌های متعددی در این قالب به دیدار با چهره‌های سرشناس نظیر جواد مجابی، زنده‌یاد هوشنگ چالنگی، زنده‌یاد علی‌اشرف درویشیان، حافظ موسوی، زنده‌یاد کیومرث منشی‌زاده و علیرضا طبایی و… اختصاص یافته است.

شانزدهمین نشست از سلسله‌نشست‌های کافه کلمات، چهارشنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در کلوپ کوبا واقع در گوهردشت، بلوار ملکشاه، نبش ایثار دو برگزار می‌شود.

علی باباچاهی ( بوشهر- ۱۳۲۱) شاعر، نویسنده، محقق، روزنامه‌نگار و منتقد سرشناس ایرانی است. از او تا کنون آثاری همچون «در بی‌تکیه‌گاهی»، «جهان و روشنایی‌های غمناک»، «از نسل آفتاب»، «صدای شن»، «از خاکمان آفتاب برمی‌آید»، «آواری دریامردان»، «با گل نارنج»، «منزل‌های دریا بی‌نشان است»، «نم نم باران»، «عقل عذابم می‌دهد»، «قیافه‌ام که خیلی مشکوک است»، «رفته بودم به صید نهنگ» و «غرقی‌ها» به انتشار رسیده است.

همچنین مجموعه سه جلدی «گزاره‌های منفرد» و «سه‌دهه شاعران حرفه‌ای ایران» از جمله آثار شناخته شده باباچاهی در حوزه تحقیق و پژوهش ادبی است.

به‌جز مستند «من، نه منم» به کارگردانی علی قنبری، تاکنون دو مستند دیگر با نام‌های «این قیافه مشکوک (زندگی و شعر علی باباچاهی – ۱۳۹۰)» به کارگردانی وحید علیزاده‌ رزّازی و «این هم یک شوخی بود» (زندگی و شعر علی باباچاهی – ۱۳۹۳)» به کارگردان محسن موسوی‌ میرکلایی ساخته شده است.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.