پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
به همت موسسه فرهنگی‌ هنری ‌سپندار‌ جاودان ‌خرد؛

کارگاه‌های «چگونه داستان‌نویس شوم؟» برگزار می‌شود

ترم تابستانه کارگاه‌های «داستان‌نویسی» و «چگونه داستان‌نویس شوم؟» زهرا نادری از سوی موسسه فرهنگی‌ هنری ‌سپندار‌ جاودان ‌خرد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تیتر فرهنگی؛ «مدرسه داستان سپندار» از زمستان ۱۳۹۹ زیرنظر استاد جمال میرصادقی و با شعار «داستان، دانه‌ی انسان»، از سوی موسسه فرهنگی‌ هنری ‌سپندار‌ جاودان ‌خرد تأسیس شد که دوره نخست آن به‌صورت کارگاه مقدماتی آغاز به کار کرد.

شیوه کار در این مدرسه، کارگاهی است. در این شیوه آموزشی، با سرفصل علمی ارایه شده توسط متخصصان دانشگاهی و اهل فن، هنرجو، به صورت کاملا تخصصی، طی چند ترم، وارد جریان حرفه‌ای می‌شود. هنرجویانی که مبانی داستان را گذرانده‌ یا نگذرانده‌اند، پس از آزمونی شفاهی و بررسی داستان‌هایشان به‌سوی کارگاه مقدماتی یا پیشرفته‌تر هدایت می‌شوند. ورودی‌هایی که مبانی را نمی‌شناسند با سیر تطور قصه و داستان و طبقه‌بندی و ویژگی‌های آنها آشنا می‌شوند و عناصر را می‌شناسند و با تمرین روی آثار بزرگان، شناخت عناصر را درونی‌سازی می‌کنند، در مراحل بعد نوبت به داستان‌نویسی هنرجویان می‌رسد و حالا باید عناصری که آموخته‌اند، در داستان‌هایشان پیاده کنند و  آنها را در داستان‌های هم‌دوره‌ای‌هایشان تشخیص دهند.

دو کارگاه «داستان‌نویسی» و «چگونه داستان‌نویس شوم؟» در ترم تابستان ۱۴۰۱، توسط  زهرا نادری، معاون مدرسه داستان سپندار و دستیار استاد جمال میرصادقی برگزار می‌شود. گفتنی‌ست کارگاه چگونه داستان نویس شوم؟ ویژه کودک و نوجوان است.

این دوره‌ها به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و علاقمندان برای ثبت‌نام می‌توانند به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، پلاک ۸۰، دفتر مرکزی هلدینگ سپندار  مراجعه کنند و یا با شماره ۰۹۳۷۹۱۴۱۱۲۱ تماس بگیرند.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.