پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

فروش نمایشگاه کتاب از ۴۰ میلیارد گذشت

با اعلام قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران، آمار فروش کتاب طی سه روز اول از مرز ۴۰ میلیارد تومان گذشته است.

تیتر فرهنگی: مطابق با اعلام علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، آمارها نشان می‌دهد که تا پایان روز سوم، مجموعا در دو بخش فیزیکی و مجازی، بیش از ۴۰ میلیارد تومان کتاب فروخته شده است.

براین اساس بازدیدکنندگان طی سه روز، ۲۵۴ میلیارد ریال از بخش فیزیکی، ۱۵۱ میلیارد ریال از بخش مجازی، و مجموعا حدود ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون از این نمایشگاه کتاب خریده‌اند.

رمضانی در پاسخ به رسانه‌ها، گفته است: استفاده از هر کارتخوان غیر از بانک صادرات تخلف است؛ البته کارت همه ناشران به حساب خانه کتاب متصل نیست زیرا برخی ناشران مشکل حقوقی داشتنند و برخی دیگر که دیر به نمایشگاه آمدند، نتوانستند کد مالیاتی دریافت کنند.
 
به گفته‌ی او؛ از یک‌هزار و ۷۰۰ ناشری که کارتخوان دارند، کارتخوان یک‌هزار و ۴۰۰ غرفه متصل به حساب خود ناشر است و مابقی شامل غرفه‌های خارجی، ناشران حقوقی و دیر پیوسته به نمایشگاه به حساب خانه کتاب متصل هستند.

این، نخستین دوره‌ای است که که نمایشگاه کتاب تهران هم‌زمان به شکل مجازی و فیزیکی برگزار می‌شود و به‌نظر می‌رسد همین مساله باعث افزایش آمارهای فروش نسبت به دوره‌های قبل شود.

نمایشگاه کتاب تهران از بیست‌ویکم اردیبهشت‌ماه فعالیت خود را در دو بهش حضوری و مجازی آغاز کرده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به کار خود ادامه خواهد داد.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.