پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

صدای اتحادیه چاپخانه‌داران «رسا»ست!/ ادغام مغایر با اهداف است

بابک عابدین ادغام اتحادیه‌ چاپخانه‌داران تهران با سایر اتحادیه‌های صنعت چاپ را مغایر با اهداف این تشکل صنفی و شرایط مندرج در قانون نظام صنفی خواند.

بابک عابدین در گفت‌وگو با تیتر فرهنگی، با تاکید بر اهمیت تخصصی ماندن تشکل‌های صنفی و در مخالفت با نظریه ادغام اتحادیه‌های فعال تهران در صنعت چاپ، گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد، تخصص‌گرایی و قابلیت رسیدگی سریع تشکل‌ها به امور اعضای خود است که این مهم در صورت ادغام، به دلیل بروز بروکراسی و نبود آشنایی کامل اعضای هیأت‌مدیره بر کلیه رسته‌ها، میسر نخواهد شد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران با اشاره به تعریف جهانی اتحادیه و نامگذاری غلط انجمن‌های صنفی در سال‌های ابتدایی انقلاب، افزود: اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به عنوان یک تشکل باسابقه و مستقل، برای رساندن پیام خود به مسئولان صدای رسایی دارد و نیازی به ادغام با اتحادیه‌های صحافان و لیتوگرافان ندارد.

وی درباره عضویت تابلوسازان در اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، توضیح داد: از آنجایی که تعداد تابلوسازان تهران به کمتر از ۳۰۰ عضو کاهش یافت، ناچارا و به خواسته خودشان به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران پیوستند؛ وگرنه اگر در آینده تعداد آن‌ها به بیش از ۳۰۰ واحد صنفی افزایش پیدا کند، چه‌بسا تمایل داشته باشند تشکل صنفی مستقل خود را داشته باشند.

مدیرعامل مجتمع چاپ صفا ضمن بیان این مطلب که اتحادیه چاپخانه داران حائز شرایط قید شده در قانون نظام صنفی کشور است و تکلیف قانونی برای ادغام ندارد، از مسئولان دولتی خواست تا در تصمیم‌گیری‌های خود، به قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار که مصوب مجلس شورای اسلامی است توجه داشته باشند…


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.