پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

شعرخوانی هادی خوانساری

تیتر فرهنگی: مراسم بزرگداشت زنده یاد هوشنگ ابتهاج، با حضور جمعی از شاعران و هنرمندان در سالن اجتماعات مهرداد مال کرج برگزار شد.

در بخشی‌هایی از این مراسم، محمدعلی بهمنی به ارایه نکاتی درباره شعر سایه و اهمیت آن در شعر معاصر ایران سخن گفت.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی هادی خوانساری، یکی از غزلسرایان ساکن کرج، پرداخت و از مخاطبان شعر دعوت کرد تا آثار او را مورد توجه قرار دهند.

هادی خوانساری، شاعر، فعال بین‌المللی صلح و تئوریسین غزل پیشرو. وی از پیشروان‌، تئوریسین و تثبیت کنندۀ غزل پیشرو در دهۀ ۱۳۸۰ است که بعضی هم نام‌های جعلی را بر این جریان گذاشته‌اند.

خوانساری برای اولین‌بار دربارۀ پست مدرنیسم و غزل در مانیفست خود صحبت و از این نام استفاده کرده است‌. دریافت دیپلم افتخار صلح ملل ایکاپ سال ۲۰۱۱، دعوت و حضور در جشنواره‌های جهانی شاعران هاوانا ۲۰۰۵، جشنواره جهانی جوانان و آزادی ونزوئلا، جشنوارۀ جهانی تشکل‌های صلح و دوستی دمشق، نمایندگی آسیا در هیات موسس کمیسیون جهانی شاعران صلح، طراحی و ارائۀ پرچم جهانی شاعران صلح که به امضای بیش از ۸۰ شاعر برجسته از پنج قارۀ جهان از جمله آدونیس، ارنستو کاردینال، سزار لوپز، پابلو آرماندو فرناندز، تیاگو دمئلو، سیمین بهبهانی، لینا زرون، آیتانا آلبرتی، کامیلو چه‌گوارا (‌پسر چه‌گوارا‌)، آیدا سرکیسیان (‌به نمایندگی ازاحمد شاملو) و‌… رسیده است، از فعالیت‌های دیگر اوست. 


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.