پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
در گفت‌وگو با نیره موسوی دلخوش؛

رمان «کلبک» و خلاءهای روحی دختری به‌نام آتریسا

رمان کلبک می‌تواند سرگذشت خیلی از دختران و پسرانی باشد که دچار دوگانگی مذهبی، اجتماعی و روحی در خانواده‌هاشان شده‌اند.

نیره موسوی دلخوش در گفت‌وگو با تیتر فرهنگی، درباره تازه‌ترین اثر داستانی‌اش گفت: کِلِبِک داستان دوگانگی و تضادهای دختری‌ست که سعی می‌کند خلأها و کمبودهای روحی و روانی زندگی‌اش را پشت تجملات و ثروت و ظاهر فریبنده‌اش پنهان کند اما وقتی متوجه ارتباط عاطفی مادرش با کارمند دون‌پایه می‌شود، تلنگر بزرگی به روح و روان می‌خورد و او برای فرار از این بحران قصد مهاجرت به کشور ترکیه می‌کند، درحالی‌که او خبر ندارد که این سفر کل زندگیش را وارونه می‌کند.

نویسنده کتاب «زوال تدریجی یک زن» ادامه داد: قصه رمان کلبک می‌تواند سرگذشت خیلی از دختران و پسران جوان ما باشد که دچار دوگانگی مذهبی، اجتماعی و روحی در خانواده‌ها شدند.

وی افزود: پدر آتریسا وکیل پایه یک ترکیه با عقاید مذهبی است که رفتارش با اعتقاداتش در تضاد است؛ مساله‌ای که این روزها جوانان ما را هم درگیر کرده است. حالا نقاب از صورت این وکیل متدین می‌افتد و آتریسا خودش را تنها و بی‌پناه در برزخ می‌بیند. او ناخواسته درگیر زد و بندهای پشت پرده پدرش می‌شود و در ادامه با ماجراهایی روبه‌رو هستیم که در نتیجه آن نوع نگاه آتریسا به زندگی عوض می‌شود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«مرآت کنار او می نشیند ومی گوید :نمی خوام سرزنشت کنم اما برام عجیبه که من همیشه تورو در قالب یک شخصیت مذهبی ومعنوی می دیدم شاید خیلی از عوام قرآن وکلمات عربی رو میخونن چون اونا رو مقدس می دونن اما تو همیشه شعارت تحقیق وتفحص راجع عدالت بود وحالا می بینم که به راحتی در برابر مادیات متزلزل شدی واتیکت رشوه خواری واختلاسگر به خودت زدی.»

نیره موسوی دلخوش فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد است و کتاب‌های «شبی در کاخ»، «نیم قرن و اندی تنهایی»، «برای عاشقی هیچگاه دیر نیست» و «زوال تدریجی یک زن» از آثار او به شمار می‌آیند.

رمان «کلبک» نوشته نیره موسوی دلخوش، در ۴۳۲ صفحه، با شمارگان ۳۰۰ نسخه، به قیمت ۱۲۹ هزار و ۹۰۰ و از سوی نشر نسل نواندیش روانه بازار کتاب شد.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.