پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
وزیر ارشاد مطرح کرد؛

حوزه فرهنگ دیگر نیازی به واردات کاغذ ندارد

وزیر فرهنگ جشن خودکفایی کاغذ ۱۰ آذر در مازندران برگزار می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در حوزه کتاب و روزنامه دیگر نیازی به واردات کاغذ نداریم، گفت: مقدار تولید کاغذ ما در این حوزه را به ۸۰ هزار تن رساندیم.

تیتر فرهنگی: به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به این سوال که شما پیش از این گفته بودید که کشور به حدود ۳۰۰ هزار تن کاغذ نیاز داریم ولی چرا جشن خودکفایی کاغذ را با ۸۰ تن برگزار کردید، گفت: این حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن مربوط به کاغذ کل کشور است ولی ۸۰ هزار تن مربوط به کاغذ تحریر مثل کتاب درسی و روزنامه است.

وی ادامه داد: ما برای بسته بندی محصولات به کاغذ نیاز داریم که البته آن هم در جای خودش در حال انجام است ولی به حوزه ما مربوط نمی شود و ما چون مسئول تامین کاغذ برای حوزه فرهنگی هستیم باید این کاغذ را تولید می کردیم.

اسماعیلی ادامه داد: مقدار تولید کاغذ ما در این حوزه ۵ هزار تن بود که ما کار را شروع کردیم و امروز این رقم را به تولید ۸۰ هزار تن کاغذ رساندیم.

وزیر ارشاد یادآور شد: الان دیگر ما نیازی به واردات کاغذ نداریم مگر اینکه کسی بخواهد از کاغذ مثلا گلاسه یا چیز دیگری استفاده کند. ما کاغذ را همچنان در دسته اول کالا قرار دادیم یعنی ارز ۲۸ هزار ۵۰۰ برای آن می دهیم.

به گزارش فارس، جشن خودکفایی کاغذ جمعه گذشته در مازنداران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان استانی و شهرستانی در کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزار شد.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.