پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

تخلیه یک کتاب‌فروشی به دلیل اجاره‌بهاء

مدیر خانه کتاب شفق، از تخلیه این کتاب‌فروشی بعد از هفت سال فعالیت خبر داد و گفت: درحال مکان‌یابی برای بازگشایی خانه کتاب شفق هستیم تا جوابگوی کتاب‌دوستان و علاقه‌مندان این حوزه باشیم.

تیتر فرهنگی: محمدتقی حق‌بین، مدیر خانه کتاب «شفق» با اشاره به فعالیت این کتابفروشی از دی‌ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون، گفت: اجاره‌بهای این ملک طی هفت سال گذشته، از اجاره‌تمام فروشگاه‌های «شهر کتاب» بالاتر بوده و مثل سایر فروشگاه‌ها پرداخت شده است، حتی با اینکه در یک خیابان فرعی قرار داشت اما تنها کتابفروشی منطقه بود که به کتاب‌های کودک و نوجوان توجه ویژه‌ای داشت.

وی به ایبنا توضیح داد: بخش عمده‌ای از فضای خانه کتاب «شفق» به کودکان اختصاص داشت و حتی قبل از باغ کتاب تهران، نخستین‌بار کتاب‌ها را در نمایش سطح برای کودکان قرار داده بودیم و برای مردم منطقه مزیت خوبی بود.

حق‌بین با بیان اینکه ارتباط تابلوی همه ناشران و مراکز پخش در فروشگاه قرار دارد، ادامه داد: این مراکز کتاب‌ها را امانی به ما می‌دادند و طبق یک روال در دوره‌های چهارماهه تسویه حساب می‌کردیم؛ همچنین کتاب‌ها تغییر قیمت نداشتند و مردم می‌توانستند برخلاف رویه بسیاری از کتابفروشی‌ها طی سال‌های اخیر کتاب‌ها را به قیمت پشت جلد خریداری کنند.

وی بیان کرد: البته منافع اقتصادی ایجاب می‌کند که مالکان به درآمدهای بالاتر یا شغل‌های دیگری این مکان را اجاره بدهند که درآمد بیشتری داشته باشند اما نباید فراموش کرد که میزان اجاره خانه کتاب شفق مثل فروشگاه‌های معمولی سطح شهر بود.

حق‌بین با طرح این موضوع که با تعطیلی این کتابفروشی، ۴۰۰ متر از فضای فرهنگی تهران کاسته خواهد شد، گفت: من بیش از ۳۰ سال است که در این حوزه فعال هستم، این بار هم در برابر این مشکلات ایستادگی می‌کنم، مسیر کاری خود را ادامه می‌دهم و در زمینه گسترش ویترین کتاب تلاش می‌کنم.

وی با بیان اینکه  ملک کتاب‌فروشی به یکی از نهادهای دولتی کشور تعلق دارد، گفت: درحال مکان‌یابی برای بازگشایی خانه کتاب شفق هستیم تا جوابگوی کتاب‌دوستان و علاقه‌مندان این حوزه باشیم. تا زمان جابه‌جایی مجبور شده‌ایم که کتاب‌ها و کالاهای داخل کتابفروشی را با تخفیف به مشتریان عرضه کنیم.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.