پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

برنامه‌ریزی برای بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ

نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ در روز سه شنبه (۱۰ مردادماه) در محل اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد.

تیتر فرهنگی: در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ، رضا منصوری، مشاور آموزشی اتحادیه چاپخانه داران در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ اظهار داشت: یکی از بهترین برنامه هایی که سال گذشته به همت اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد؛ آیین بزرگداشت یازدهم شهریور، روز ملی صنعت چاپ بود.

محتوای آیین روز ملی چاپ تغییر نکند

وی ادامه داد: این آیین که درباره نحوه برگزاری و محتوای برنامه های آن، از مدیران دولتی، بزرگان و فعالان صنعت چاپ نیز مشورت گرفته شده بود، شامل برنامه‌های متنوعی مانند انتخاب تلاشگر نمونه بخاطر یک عمر تلاش در صنعت چاپ، انتخاب بانوی نمونه، پیشکسوت نمونه، اشتغال آفرین نمونه، سرمایه گذار نمونه، صادر کننده نمونه، واحد دانش بنیان نمونه، پیشکسوت تاثیرگذار، کارگر نمونه و … بود که البته برای هر کدام از بخش‌های انتخابی نیز، یک شیوه‌نامه تدوین شده بود.

 منصوری در پایان سخنان خود در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ خاطرنشان کرد: باتوجه به بازخورد مثبت مراسم سال گذشته، پیشنهاد می کنم امسال نیز  آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ، همانند سال گذشته برگزار شود و محتوای برنامه های آن به ویژه در بخش های انتخابی، تغییر نکند.

ضرورت تبلیغات گسترده در سطح شهر

در ادامه نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ دکتر امیرحسین اخوان، فعال حوزه تبلیغات محیطی اذعان داشت:  با توجه به اینکه صنعت چاپ، حیطه بسیار گسترده ای را شامل می شود؛ پیشنهاد می کنم، فعالان چاپ دیجیتال و فعالان صنعت تبلیغات محیطی نیز در آیین گرامیداشت یازدهم شهریور در کنار فعالان صنعت چاپ قرار گرفته و دیده شوند.

وی ادامه داد: صنعت تبلیغات محیطی، از مجموعه های ثروتمندی( ۱۳ کارخانه) با سرمایه گذاری بالای ۴ هزار میلیارد تومان تشکیل شده که می توانند به انجام هر کار تبلیغاتی کمک کنند.

اخوان تصریح کرد: این مجموعه ها که بیشتر بیلبوردها و بخش اعظم تبلیغات محیطی شهرها را در اختیار دارند، می توانند برای جلوه کردن هر چه بیشتر روز ملی صنعت چاپ، تبلیغات گسترده ای را در سطح شهر با هزینه رایگان برای فعالان چاپ تهران انجام دهند. در واقع از طریق این مجموعه ها، هرچقدر بخواهید، می توانید برای گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ با هزینه رایگان بنر بزنید و تبلیغات کنید.

این فعال حوزه تبلیغات محیطی اظهار داشت: ایفای مسئولیت اجتماعی، موضوع بسیار جذابی ست که می تواند به عنوان یک گزینه، به فهرست بخش های انتخابی آیین گرامیداشت روز یازدهم شهریور افزوده شود.

وی تصریح کرد: درخصوص موضوع ایفای مسئولیت اجتماعی، زمانی که جناب آقای رئیسی در سمت رئیس قوه قضائیه، بازدیدهایی را از کارخانجات داشتند، بنده به عنوان مشاور، همراه ایشان بودم. در آن مقطع، به ایشان پیشنهاد دادم که با توجه به دغدغه نظام برای رونق تولید،  از زندانیان به عنوان نیروی کار استفاده شود. به این مفهوم که اگر  شرایطی فراهم شود که زندانیان بتوانند با ضمانت فعال اقتصادی، به واحدهای صنعتی و تولیدی وارد و مشغول به کار شوند، امکان امرار معاش خانواده آنها فراهم و از بروز هرگونه بزه احتمالی نیز جلوگیری خواهد شد.

اخوان ادامه داد: رئیس جمهور با پیشنهاد من موافقت کردند و ما توانستیم با حمایت آقای رئیسی و با اجرای یک فرایند ۹ ماهه، زمینه اشتغال زندانیان را در کارخانجات داخلی فراهم کنیم.اکنون من نیز به عنوان یک فعال اقتصادی و در قالب ایفای مسئولیت اجتماعی، کارگرانی را در کارخانه خود استخدام کردم که زندانی هستند و دوره محکومیت شان را می گذرانند. در واقع اشتغال زندانیان در محیط های خارج از زندان، از برنامه هایی ست که در کشوری مانند چین که ۵۵ میلیون زندانی دارد، باموفقیت اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: زندانیان این کشور، در  بیشتر پروژه های عمرانی و صنعتی دولت و بخش خصوصی بکار گرفته می شوند. به طور مثال کارگران چینی که در اجرای فاز نخست پروژه آزاد راه تهران- شمال، در ایران مشغول به کار بودند، همگی زندانیانی بودند که  دوره محکومیت شان را می گذراندند.

تنوع بخش های انتخابی افزایش یابد

شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپمجید خادمی، مدیر مجتمع چاپ و بسته بندی پویا هنر نوین در ادامه نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ بیان داشت: تبلیغات محیطی تاثیر بسیار زیادی بر کل جامعه دارد و از آنجایی که در توسعه هر صنعت و کسب و کاری، تبلیغات حرف اول را می زند؛ از این رو پیشنهاد جناب اخوان، پیشنهاد بسیار مطلوبی برای فعالان صنعت چاپ است. من در اینجا اعلام می کنم که کاملا با پیشنهاد ایشان موافقم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه، صنعت چاپ و بسته بندی، ظرفیت بسیار بالایی برای دیده شدن و اعتلای جایگاه خود دارد، بنابراین انجام تبلیغات محیطی در سطح استان تهران در روز یازدهم شهریور، می تواند گام مهمی در دستیابی به این هدف باشد.

خادمی در خاتمه گفت: پیشنهاد می کنم؛ در مراسم امسال، تعداد برگزیدگان و تنوع بخش های انتخابی بیشتر شود و برگزیدگانی از  میان اپراتورهای حرفه ای چاپ، تکنسین های فنی، تولید کنندگان و واردکنندگان مواد اولیه، گرافیست ها و حتی مدیران دولتی که در تحقق مطالبات صنف و توسعه صنعت چاپ در کنار ما بودند، انتخاب و معرفی شوند.

ایجاد کمیته برای تبلیغات

اسکندر خمسه پور، پیشکسوت صنعت چاپ نیز در ادامه نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ بیان داشت: در مورد پیشنهاد آقای اخوان مبنی بر دیده شدن حوزه تبلیغات محیطی در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ، توصیه می کنم به نمایندگی از فعالان این حوزه کمیته ای تشکیل دهید و شاخص های انتخاب افراد و واحدهای برگزیده در این بخش را مشخص و اعلام کنید تا بر اساس شاخص های اعلامی، واحدی که به طور مثال بهترین بنر را تولید کرده و یا نوآوری در حوزه تبلیغات محیطی داشته، برگزیده و معرفی شود.

راه اندازی دوره تخصصی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی صنعت چاپ

دکتر بهنام نجفی، دبیر کارگروه ساماندهی و توسعه تابلو سازان اتحادیه در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ بیان داشت: چندی پیش در قراردادی که با دانشگاه اندیشه معین، بستم، متعهد شدم طرح هایی را برای راه اندازی رشته ها و دوره های آموزشی که می تواند به ارتقای سطح فنی و علمی شاغلان برخی رسته های شغلی کمک کند؛ ارائه دهم.  از جمله طرح هایی که قرار است ارائه کنم، طرح راه اندازی دوره تخصصی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی صنعت چاپ است که چنانچه، اتحادیه چاپخانه داران و فعالان صنف نسبت به راه اندازی این رشته آموزشی نظر مثبت داشته  باشند، من متعهد می شوم این طرح را در دانشگاه اندیشه معین اجرایی کنم.

وی افزود: این رشته به فعالان صنف چاپ کمک می کند که چگونه با بکارگیری فناوری اطلاعات در مباحث بازرگانی و تجاری، بتوانند در شرایط مختلف و بحرانی، بازاریابی موفق و هوشمندانه ای داشته باشند.

بررسی طرح بکارگیری زندانیان در واحدهای تولیدی و صنعتی

شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپامیر هومن محمدی، عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران و مدیر چاپ هودیس پارس نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ گفت: با پیشنهاد آقای اخوان مبنی بر انجام تبلیغات محیطی برای صنعت چاپ در روز یازدهم شهریور کاملا موافقم. این پیشنهادی عالی ست که می تواند به دیده شدن بهتر صنعت چاپ  کمک زیادی کند.

وی اذعان داشت: همچنین پیشنهاد بکارگیری زندانیان در واحدهای تولیدی و صنعتی نیز، پیشنهاد بسیار خوبی است که با توجه به کمبود نیروی کار در صنعت چاپ، می تواند به عنوان یک راهکار قابل اجرا، مورد بررسی قرار گیرد.

جشنی با شکوه

شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپداود شایسته خصلت، پیشکسوت صنعت چاپ در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ گفت: خوشحالم از اینکه سال گذشته، جشنی بزرگ و باشکوه برای بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ گرفته شد. امسال هم با وجود افراد بخشنده ای که از اعضای اتحادیه چاپخانه داران هستند؛ امید دارم جشنی گرفته شود که صد برابر از مراسم سال گذشته بهتر و باشکوه تر باشد.

افزایش قدرت مطالبه گری

شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپاحمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در نشست شورای سیاست گذاری آیین گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ اظهار داشت: صنف چاپ تنها صنف در میان اصناف است که روزی به نام خود در تقویم ملی دارد. نامگذاری یازدهم شهریور به نام روز ملی صنعت چاپ، نشان از اهمیت و جایگاه چاپ در کشور دارد. از این رو هر چقدر، بتوانیم آیین بزرگداشت روز ملی چاپ را باشکوه تر برگزار کنیم، بهتر می توانیم اهمیت جایگاه و نقش صنعت چاپ را برای افکار عمومی بازگویی کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، برگزاری هرچه باشکوه تر جشن روز ملی صنعت چاپ، این امکان را به ما می دهد که از قدرت مطالبه گری بیشتری برخوردار شویم. کما اینکه امروز به پشتوانه عملکرد و پیگیریهای هیات مدیره اتحادیه، قدرت مطالبه گری ما در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی در مقایسه با سه سال پیش بسیار افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با پیشنهاد آقای خادمی مبنی بر انتخاب مدیرانی از بدنه دولت که برای تحقق مطالبات فعالان صنعت چاپ در کنار صنف بودند، کاملا موافقم.

منبع: پایگاه خبری چاپ و نشر آنلاین


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.