پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی
نایب‌رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران:

الحاق رسته چاپ دیجیتال به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران منتفی شد

با پیگیری‌های هیئت‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان تهران، موضوع الحاق رسته چاپ دیجیتال به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران منتفی شد.

تیتر فرهنگی به نقل از ایبنا؛ جلال ذکایی نایب‌رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی تهران در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، عنوان کرد: موضوع انتزاع رسته چاپ دیجیتال از اتحادیه لیتوگرافان تهران و الحاق آن به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، براساس توافقنامه‌ای که ۳۱ خرداد امسال بین روسای دو اتحادیه مسئله‌ای بود که متاسفانه بدون اطلاع هیئت‌مدیره این اتحادیه و بدون طی کردن فرآیند قانونی اتفاق افتاده بود.

وی افزود: به‌دنبال آن هیئت‌مدیره اتحادیه لیتوگرافان با اطلاع از این موضوع، با جدیت پیگیر چرایی و چگونگی آن شد و با مکاتبات متعدد با اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و سایر مراجع ذیصلاح درصدد رسیدگی به این تخلف شد.

ذکایی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده، توضیح داد: براساس مصوبه سه‌شنبه (۲۵ مهر‌ماه) جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی تهران که در دفتر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار شد، موضوع الحاق رسته چاپ دیجیتال به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از دستور کار این کمیسیون خارج و نیز با الحاق رسته جدید تولید تندیس و بج‌سینه و لیزر با حداقل متراژ ۱۲ متر به اتحادیه لیتوگرافان تهران موافقت شد.

وی همچنین یادآور شد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هفتم شهریورماه امسال با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار رسیدگی به این موضوع شده بود.

گفتنی است که الحاق رسته چاپ دیجیتال با کد آیسیک ۴/۲۲۲۱۰۹ قبلا در جلسه ۹/۴/۱۴۰۰ کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی تهران، به ضوابط اتحادیه لیتوگرافان الحاق شده بود.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.