پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

آمازون پلاستیک را از بسته‌بندی‌هایش حذف می‌کند

کمپانی بین‌المللی آمازون با هدف سازگاری بیشتر با محیط زیست و تشویق مشتریان به بازیافت در منزل، در حال حذف پلاستیک از بسته‌بندی‌های خود است.

به گزارش تیتر فرهنگی و به نقل از پکیجینگ ورد، مرکز بسته‌بندی آمازون در شمال شرقی اوهایو به عنوان اولین مرکز در ایالات متحده است که کاملاً بسته‌بندی تحویل پلاستیکی خود را با بسته‌بندی کاغذی جایگزین کرده است.

این تغییر بخشی از ابتکار گسترده آمازون برای سازگاری بیشتر با محیط زیست و تشویق مشتریان به بازیافت در منزل است.

به طور سنتی، آمازون از ترکیبی از بسته‌بندی‌های پلاستیکی و کاغذی برای متعادل کردن عواملی مانند مقاومت، وزن و اندازه استفاده می‌کرد. اما بازیافت بسته‌بندی‌های پلاستیکی به طور معمول نیازمند مراجعه مشتریان به مکان‌های تحویل مجدد می‌شد. این مسأله باعث شد مهندسان بسته‌بندی آمازون طی چندین سال، گزینه‌های جایگزین را بررسی کنند.

تیم آمازون برای روی آوردن به بسته‌بندی‌های کاغذی، تلاش‌های زیادی انجام داد. آن‌ها ماشین‌های موجود بسته‌بندی را برای استفاده از کاغذ بازسازی کردند، راه‌حل‌های بسته‌بندی کاغذی بادوام و انعطاف‌پذیر را توسعه دادند، فناوری‌های متناسب را بهبود بخشیدند و بالش‌های هوای پلاستیکی را با پرکننده کاغذی جایگزین کردند.

این اقدامات مرکز اقلیدس در اوهایو، را قادر ساخت تا به طور کامل خطوط بسته‌بندی خود را به بسته‌های کاغذی تغییر دهد. این کار بخشی از تلاش چند ساله آمازون برای تبدیل تمام مراکز اجرای خود در ایالات متحده به کاغذ است و در نهایت مشتریان بیشتری را قادر می‌سازد در خانه بازیافت کنند.

پت لیندنر، معاون اجزاء مکاترونیک و بسته‌بندی پایدار در آمازون، این مهم را تحسین کرد و از آغاز مراحل جدید مسیر زیست‌محیطی آمازون در راستای کاهش بیشتر بسته‌بندی‌های پلاستیکی خبر داد.

در سال‌های اخیر، آمازون با استفاده از ماشین‌های هوشمند تا حد زیادی حجم بسته‌بندی‌ها را کاهش داده و محصولات مناسب برای بسته‌بندی سبک‌تر و کوچک‌تر را شناسایی کرده است.

بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست می‌توانند تا ۹۰٪ سبک‌تر از جعبه‌های کارتنی سنتی باشند. تعهد آمازون به این نوع بسته‌بندی یک گام مهم به سمت عملیات تجارت الکترونیک پایدار است که بر روی قابل بازیافت بودن، کاهش مواد بسته‌بندی و بسته‌بندی کارآمد تمرکز دارد.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.