پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

آغاز به‌کار سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران

با در اختیار گرفتن تقریبا تمام فضاهای مسقف مصلای تهران، صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه) آغاز به کار کرد.

تیتر فرهنگی: سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران، روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، با سخنرانی علی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و احمدیاسروند، معاون امورفرهنگی و رئیس نمایشگاه، افتتاح شد؛ آن‌هم در شرایطی که برخلاف اعلام قبلی، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در این آیین حضور نیافت.

وزیر فرهنگ در این مراسم، با اشاره به مشکلات صنعت نشر و ضرورت رسیدگی به آن‌ها، از اقداماتی خبر داد که با وجود مشکلات در تامین ارز، با هدف حمایت از فعالان این حوزه و توسعه کتاب و کتاب‌خوانی در کشور انجام می‌شود.

اسماعیلی، مسأله کاغذ را مهم‌ترین دغدغه ناشران خواند و بار دیگر بر افزایش تولید، خودکفایی و حتی صادرات کاغذ  تاکید کرد؛ اقدامی که البته آن را در سایه‌ی همکاری نظام بانکی، دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف کشور، قابل تحقق دانست.

افزایش تعداد کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها در کشور نیز یکی دیگر از وعده‌های رئیسی بود که بنا به گفته‌ی او، وزارت ارشاد بنا دارد تا پایان کار دولت مردمی، رشد کمی و کیفی آن‌ها را رقم بزند.

احمدوند، معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم، با اشاره مجدد به حضور ۲۸۰۰ ناشر داخلی و ۱۷۰ ناشر خارجی از ۳۰ کشور در نمایشگاه، از تلاش برای تحقق شعار عدالت فرهنگی، خبر داد.

سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران که بعد از دو سال تعطیلی -در شرایطی که هنوز شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران قربانی می‌گیرد- برگزار می‌شود، با در اختیار گرفتن تقریبا تمام فضاهای مسقف مصلای تهران در متراژ ۹۰ هزار متر مربع در بخش‌های مختلف، کار خود را از صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه) آغاز کرد.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.