پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

آثار زیست محیطی علی فرامرزی در گالری هدایت

تازه‌ترین نقاشی‌های علی فرامرزی عصر جمعه ۲۴ تیر در گالری هدایت به تماشا درمی‌آید.

تیتر فرهنگی: «هجوم ۲» نام مجموعه است که علی فرامرزی در آن طراحی، نقاشی و حجم‌هایی با موضوع گسترش کویر و تسخیر حیات توسط خشکی ارائه می شود. مجموعه ای از تابلوهای رنگی و حجم نقاشی هائی که هجوم کویر به طبیعت و زندگی بشری و درختانی که به خشکی دچار می شوند را بازتاب می دهند.

فرامرزی هجوم ۱ را سال۹۶ ارائه داده بود و اکنون در سال های کرونا زده و توجه دوباره انسان به طبیعت هجوم ۲ را با ۲۹ اثر به تماشا می گذارد. حجم هائی که بر رویشان نقاشی شده و برخی از سقف آویخته شده اند در زمره جذابیت های این نمایش هستند.

علی فرامرزی درسال ۱۳۲۹ در محله امام زاده یحیای تهران به دنیا امده است. در دوره دبیرستان برای مدتی به کلاس‌های جعفر پتگر رفت و پس از آن با نامی پتگر آشنا شد که به دوستی طولانی تبدیل شد، در سال ۱۳۵۵ موفق به اخذ جایزه در کاخ نیاوران شد و نخستین نمایش گروهی خود را برگزار کرد. پس از انقلاب در موزه هنرهای معاصر تهران تابلوی اختناق دوسر را در ابعاد بزرگ ۶ متر در ۸ متر به صورت ورک شاپ اجرا کرد.

او در سال ۱۳۵۸ موفق به کسب بورس از آکادمی رم شد که به خاطر شروع جنگ تحمیلی نتوانست از آن استفاده کند؛ فرامرزی نخستین نمایشگاه انفرادی خود را درسال ۱۳۶۷ در موزه هنرهای معاصر تهران برپا کرد. او همزمان کلاس‌های آموزش نقاشی خود را تاسیس کرد که تا سال ۱۳۹۹ ادامه داشت. او چندین نمایشگاه انفرادی و جمعی در ایران و آمریکا داشته و هم چنین درسال ۲۰۱۲ میلادی در دانشگاه استنفورد درباره نقاشی معاصر ایران سخنرانی ایراد کرد.

نمایشگاه هجوم تا ۲۱ مرداد در گالری هدایت به نشانی تهران، خیابان استاد نجات‌الهی(ویلا)، کوچه ششم، پلاک۱۵ به تماشاست.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.