پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

شان کانری در قامت یک مرد

«شان کانری در قامت یک مرد» نوشته کریستوفر با ترجمه هانیه یاسری از سوی نشر آفتابکاران روانه بازار کتاب شد.

تیتر فرهنگی: زندگی‌نامه شان کانری (۱۹۳۰-۲۰۲۰) بازیگر مشهور اسکاتلندی که او را با هنرمندی در ایفای نقش «جیمزباند» می‌شناسیم، در ۴۶۸ صفحه، با شمارگان ۳۰۰ نسخه، به قیمت ۱۳۵ هزار تومان، در قطع رقعی، جلد شومیز، با ترجمه هانیه یاسری و از سوی نشر آفتابکاران راهی بازار کتاب شد.

یاسری، ترجمه کتاب «شان کانری در قامت یک مرد» درباره این بازیگر جهانی می‌گوید: به نظر من شان کانری، جایی برای خرده گیری تجربه گرایان یا عینیت گرایان که در فلسفه و تفکر انگلیسی گرایش های مهمی هستند باقی نمی گذارد. او حجت را بر همه تمام می کند.

وی افزود: خصوصیت بازیگری او این بوده که تاوقتی موضوعی کامل برای خودش تجزیه و تحلیل نشده بوده آن را ارایه نمی کرده است. به خاطر همین نه تنها آن چه از دل برآید بر دل نشیند، بلکه آن چه یک مغز هشیار و پرتوقع را قانع می کند، قطعا برای دیگران هم متقاعد کننده خواهد بود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«جیمز باند کانری، که آن‌قدر وطن‌پرست بود که خودش خنده‌اش می‌گرفت، هیچ پیوندی با مفاهیمی مثل تاریخ و سنت نداشت، اما صرفا با مصرف‌زدگی خودبزرگ‌بینانه فاحشی عجین بود که شاخصه اصلی دهه‌ای بود که او را خلق کرده بود. تاثرناپذیری جیمز باند- وقی به جزئیات نقشه دکتر نو پی می‌برد نه می‌خندد نه می‌گرید، بلکه فقط از آنچه او «همان رویای قدیمی: سلطه بر جهان» می‌خواند بیزار می‌شود- با بیمناکی عامه مردم بریتانیا نسبت به چپاولگری توسعه‌طلبانه مابعد سونزی همسو بود…»


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.