پایگاه خبری تحلیلی تیتر فرهنگی

«سفر به آرمانشهر»؛ سرزمینی بی‌کم و کاست

کتاب «سفر به آرمانشهر» نوشته اتین کابه با ترجمه محمد قاضی و از سوی انتشارات علمی و فرهنگی به بازار کتاب رسید.

به گزارش تیتر فرهنگی؛ اتین کابه در رمان «سفر به آرمانشهر(ایکاری)» داستان سفر و زندگی مردی از انگلستان به آرمانشهری خیالی به نام ایکاری را روایت می‌کند. نویسنده ضمن نمایش سرزمینی بی‌غیب و نقص در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، از عشق می‌گوید.

این رمان که به تازگی با ترجمه محمد قاضی و در مجموعه زوربای ایرانی انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است، نخستین‌بار در سال ۱۳۷۲ با همین ترجمه و از سوی نشر تهران به چاپ رسید.

در سطرهای ابتدایی کتاب می‌خوانیم:

«امیدوارم خواننده مرا معذور بدارد از اینکه من به گمان خود لازم دانسته‌ام دو کلمه‌ای توضیح درباره موجباتی بدهم که مرا ناگزیر به نقل ماجرای سفری می‌کند که به وسیله کس دیگری انجام گرفته است.

من با لُرد و. کاریسدال در پاریس، در خانه ژنرال لافایت آشنا شده بودم، و می‌توان حدس زد که وقتی در سال ۱۸۳۴ دوباره او را در لندن دیدم احساس چه نشاط و شادی عجیبی در خود کردم، چه، این مرد گذشته از اینکه غیبتش نباشد آدم خاکی و فروتنی است، دارای فکری بس بلند و قلب چنان پاک و رئوفی هم هست که من از وصف آن عاجزم.»

کتاب «سفر به آرمانشهر(ایکاری)» نوشته اتین کابه، در ۴۴۳ صفحه، به قیمت ۱۱۷ هزار تومان، با شمارگان هزار نسخه، در قطع رقعی، جلد شومیز، با ترجمه محمد قاضی و به همت انتشارات علمی و فرهنگی به کتاب‌فروشی‌ها رسید.


نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات ارسال شده بعد از تایید، منتشر خواهند شد.